
Mierea de salcâm e cea mai delicată din gama Melissia: culoare pală, gust fin, fără să acopere — și rămâne fluidă luni întregi, pentru că zahărul ei e mai ales fructoză. Bună în ceai (nu fierbinte), peste iaurt sau pur și simplu pe pâinea de dimineață.